Dział Organizacyjny / Stanowisko specjalista ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego

Opis Stanowiska:

Wymagania:

Witamy u najbardziej innowacyjnego producenta sprzętu gospodarstwa domowego, witamy w naszym zespole!

Nasze produkty marki Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer ułatwiają życie każdego dnia. Jako międzynarodowy koncern z rocznym obrotem 12,6 mln euro w 2015 roku, zatrudniamy 56.000 pracowników i posiadamy ponad 40 fabryk na całym świecie. Produkty naszych marek spełniają oczekiwania wymagających klientów poprzez nowoczesną technologię, wyjątkowe wzornictwo oraz najwyższy komfort obsługi.

Zadbaj o swój rozwój – dołącz do nas!

Do naszego Oddziału we Wrocławiu poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalista ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego

Miejsce pracy: Wrocław

ZADANIA:

  • Udział w auditach i inspekcjach środowiskowych (także energetycznych), m.in nadzorowanie procesu inspekcji środowiskowej;
  • Opracowywanie / doskonalenie / wdrażanie procesów Systemu Zarządzania Środowiskowego i opracowywanie dokumentacji w tym zakresie (instrukcje, procedury SZŚ, opisy procesów, prezentacje, raporty - w obszarze fabryk)
  • Informowanie pracowników o kwestiach związanych ze środowiskiem – szkolenie pracowników;
  • Nadzorowanie zapisów i danych SZŚ dotyczących fabryk;
  • Nadzorowanie celów SZŚ oraz monitorowanie i analiza danych związanych z procesami ich osiągania;
  • Przygotowywanie danych związanych ze sprawozdawczością środowiskową w ramach BSH oraz opracowanie koncernowych raportów środowiskowych;
  • Przekazywanie danych dotyczących funkcjonowania SZŚ do Pełnomocnika Dyrektora Oddziałów ds. Ochrony Środowiska (UB-SL);
  • Działania doskonalące SZŚ;
  • Nadzorowanie (inicjowanie) działań korygujących dotyczących środowiska i SZŚ;

WYMAGANIA:

  • Preferowane wyższe inżynierskie;
  • Doświadczenie w  pracy  z Systemem Zarządzania Środowiskowego (nadzorowanie, wdrażanie, dokumentowanie, nadzorowanie zapisów, udział w auditach);
  • Umiejętność analizy danych  ze szczególnym  uwzględnieniem wielkości fizycznych związanych z ochroną środowiska (np. pobór energii, skład ścieków, emisje);
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym, niemiecki będzie dodatkowym atutem;
  • Biegła obsługa pakietu Office;
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość zasad systemu zarządzania energią wg ISO 50001;

OFERUJEMY:

  • Interesującą pracę w firmie nastawionej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie;
  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w różnych obszarach;
  • Szeroki pakiet szkoleń i działań rozwojowych;
  • Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych;
  • Stabilność zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej;

Jesteś zainteresowany?

W celu zgłoszenia swojej kandydatury prosimy zarejestrować się w systemie BSH Talent Finder, na stronie:

http://www.bsh-group.pl, zakładka: Praca i kariera

Na aplikacje czekamy do dnia 2017-04-21

Zapoznałem się z informacją